Sale
| Power | |
|---|---|
| Surge energy rating | 680 J |
| AC outlets quantity | 4 AC outlet(s) |
| Nominal input voltage | 120 |
| Input frequency | 60 |
| Peak power | 1000 W |
| Ports & interfaces | |
| Cable length | 72" (1.83 m) |
| Technical details | |
| On/off switch | Yes |
| Colour | |
| Colour of product | Black |
| Other features | |
| Input connections | NEMA 5-15P |
| Dimensions (WxDxH) | 7.25 x 10.5 x 7.25" (184.1 x 266.7 x 184.1 mm) |