Sale
| Technical details | |
|---|---|
| Number of products included | 1 pcs |
| On/off switch | Yes |
| Material | Aluminium |
| AC outlets quantity | 4 AC outlet(s) |
| AC outlet types | NEMA 5–15R,NEMA 5–20R |
| Certification | UL1363 cUL RoHS |
| Weight | 2.76 lbs (1.25 kg) |
| Maximum current | 20 A |
| Power | |
| Nominal input voltage | 120 |
| Maximum current | 20 A |
| Colour | |
| Colour of product | Black, Grey |
| Cable colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 2.5" (63.4 mm) |
| Depth | 6.14" (156 mm) |
| Height | 1.66" (42.1 mm) |
| Weight | 2.76 lbs (1.25 kg) |
| Cable length | 181.1" (4.6 m) |