| Ports & interfaces |
|---|
| Gender | Female/Female |
| Connector 2 | HDMI |
| Connector 1 | VGA + 3.5mm |
| Technical details |
|---|
| Maximum resolution | 1280 x 1024 pixels |
| Colour of product | Black |
| Design |
|---|
| Colour of product | Black |
| Performance |
|---|
| Maximum resolution | 1280 x 1024 pixels |
| Operational conditions |
|---|
| Relative humidity | 5 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | -15 - 55 °C |
| Weight & dimensions |
|---|
| Width | 1.25" (31.8 mm) |
| Weight | 6.4 oz (181.4 g) |
| Height | 2.75" (69.8 mm) |
| Depth | 3.5" (88.9 mm) |
| Packaging data |
|---|
| Package width | 2.1" (53.3 mm) |
| Package height | 5.7" (144.8 mm) |
| Package depth | 8.1" (205.7 mm) |
| Package weight | 17.6 oz (499 g) |
snippet location product_description