| Ports & interfaces |
|---|
| Gender | Male/Female |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Connector 2 | HDMI/DVI/VGA |
| Connector 1 | USB-C |
| Technical details |
|---|
| Quantity | 1 |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Maximum data transfer rate | 5 Gbit/s |
| Colour of product | White |
| Cable length | 5.91" (0.15 m) |
| Design |
|---|
| RoHS compliance | Yes |
| Colour of product | White |
| Certification | CE, FCC |
| Cable length | 5.91" (0.15 m) |
| Performance |
|---|
| Maximum resolution (HDMI) | 3840 x 2160 pixels |
| Maximum resolution (DVI) | 1920 x 1080 pixels |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Maximum data transfer rate | 5 Gbit/s |
| Certificates |
|---|
| Certification | CE, FCC |
| Operational conditions |
|---|
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Relative humidity | 5 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Packaging content |
|---|
| Quantity | 1 |
snippet location product_description