Sale
| Features | |
|---|---|
| Colour of product | White |
| Cable length | 6" (0.152 m) |
| Connector 1 | USB C |
| Connector 2 | HDMI + VGA (D-Sub) |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Supported graphics resolutions | 3840 x 2160 |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Other features | |
| Width | 1.57" (40 mm) |
| Height | 0.551" (14 mm) |
| Depth | 2.36" (60 mm) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 1.57" (40 mm) |
| Height | 0.551" (14 mm) |
| Depth | 2.36" (60 mm) |
| Weight | 1.06 oz (30 g) |
| Package width | 3.94" (100 mm) |
| Package depth | 0.787" (20 mm) |
| Package height | 4.72" (120 mm) |
| Package weight | 1.41 oz (40 g) |