| Ports & interfaces |
|---|
| Gender | Female/Female |
| Connector 2 | HDMI |
| Connector 1 | miniUSB 3.0 |
| Technical details |
|---|
| Colour of product | Black |
| Design |
|---|
| Colour of product | Black |
| Performance |
|---|
| Compatible operating systems | Windows XP 32bit, Vista 32/64, WIN7 32/64 |
| System requirements |
|---|
| Compatible operating systems | Windows XP 32bit, Vista 32/64, WIN7 32/64 |
| Packaging data |
|---|
| Package width | 5.3" (134.6 mm) |
| Package height | 0.9" (22.9 mm) |
| Package depth | 3.5" (88.9 mm) |
| Package weight | 3.17 oz (90 g) |
| Logistics data |
|---|
| Master carton weight | 22 lbs (10 kg) |
| Quantity per master carton | 100 pcs |
| Master carton width | 18.7" (47.5 cm) |
| Master carton length | 11" (27.9 cm) |
| Master carton height | 12" (30.5 cm) |
| Master carton GTIN (EAN/UPC) | 10037332174205 |
snippet location product_description