Sale
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Video ports quantity | 3 |
| Video port type | HDMI |
| Cable types supported | Cat5e,Cat6 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Video | |
| Full HD | Yes |
| HDCP | Yes |
| Supported video modes | 1080i,1080p |
| 3D | Yes |
| Colour | |
| Colour of product | Black |
| Power | |
| Input current | 0.5 |
| Output current | 2 A |
| Output voltage | 5 V |
| Input voltage | 100-240 |
| Input frequency | 50/60 |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 90% |
| Indication | |
| LED indicators | Yes |
| Technical details | |
| Supported audio channels | 7.1 |
| Package width | 6.2" (157.5 mm) |
| Package length | 8.31" (21.1 cm) |
| Package height | 2.2" (55.9 mm) |
| Plug and Play | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 27.2 oz (771 g) |
| Package width | 6.2" (157.5 mm) |
| Package length | 8.31" (21.1 cm) |
| Package height | 2.2" (55.9 mm) |
| Logistics data | |
| Master carton width | 9.09" (23.1 cm) |
| Master carton length | 22.6" (57.4 cm) |
| Master carton height | 6.89" (17.5 cm) |
| Master carton weight | 17.7 lbs (8.03 kg) |
| Quantity per master carton | 10 pcs |
| Master carton GTIN (EAN/UPC) | 10037332158922 |