Sale
| Technical details | |
|---|---|
| Rack capacity | 2U |
| Power consumption (typical) | 150 W |
| Material | Steel |
| Power | |
| AC input voltage | 100 - 240 |
| AC input frequency | 50 - 60 |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 50 Ìâå¡C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 Ìâå¡C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 16.3" (415 mm) |
| Weight | 15.4 lbs (7 kg) |
| Height | 3.5" (89 mm) |
| Depth | 15.4" (390 mm) |