Sale
| Performance | |
|---|---|
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Top Wi-Fi standard | IEEE 802.11ac |
| Wi-Fi standards | IEEE 802.11a,IEEE 802.11ac,IEEE 802.11b,IEEE 802.11g,IEEE 802.11n |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi | Yes |
| WLAN data transfer rates supported | 1300 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 1901,IEEE 802.3,IEEE 802.3u |
| Power plug | Type G |
| Built-in power socket | Yes |
| Modulation | OFDM |
| Security algorithms | 128-bit AES |
| Maximum operating distance | 11811" (300 m) |
| Technical details | |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Top Wi-Fi standard | IEEE 802.11ac |
| Wi-Fi standards | IEEE 802.11a,IEEE 802.11ac,IEEE 802.11b,IEEE 802.11g,IEEE 802.11n |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi | Yes |
| WLAN data transfer rates supported | 1300 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 1901,IEEE 802.3,IEEE 802.3u |
| Power plug | Type G |
| Built-in power socket | Yes |
| Modulation | OFDM |
| Security algorithms | 128-bit AES |
| Maximum operating distance | 11811" (300 m) |
| LED indicators | Network, Power, WLAN |
| Colour of product | White |
| Certification | CE, RoHS |
| Power | |
| Power consumption (typical) | 11 W |
| Power consumption (standby) | 7 W |
| Current | 13 A |
| Design | |
| LED indicators | Network, Power, WLAN |
| Colour of product | White |
| Certification | CE, RoHS |
| System requirements | |
| Mac compatibility | Yes |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 9.06" (230 mm) |
| Package depth | 7.48" (190 mm) |
| Package height | 3.94" (100 mm) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 2 pcs |
| Quick installation guide | Yes |