| Performance |
|---|
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Top Wi-Fi standard | IEEE 802.11ac |
| Wi-Fi standards | IEEE 802.11a,IEEE 802.11g,IEEE 802.11ac,IEEE 802.11b,IEEE 802.11n |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Wi-Fi | Yes |
| WLAN data transfer rates supported | 867 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11a,IEEE 802.11n,IEEE 802.11ac,IEEE 802.11b,IEEE 802.11g |
| Technical details |
|---|
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Top Wi-Fi standard | IEEE 802.11ac |
| Wi-Fi standards | IEEE 802.11a,IEEE 802.11g,IEEE 802.11ac,IEEE 802.11b,IEEE 802.11n |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Wi-Fi | Yes |
| WLAN data transfer rates supported | 867 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11a,IEEE 802.11n,IEEE 802.11ac,IEEE 802.11b,IEEE 802.11g |
| LED indicators | Yes |
| Colour of product | White |
| Design |
|---|
| LED indicators | Yes |
| Colour of product | White |
| System requirements |
|---|
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Operational conditions |
|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Packaging content |
|---|
| Quantity per pack | 1 pcs |
snippet location product_description