Sale
| Video | |
|---|---|
| Full HD | Yes |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| Maximum video resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Still image | |
| Auto focus | Yes |
| Lens system | |
| Digital zoom | 4x |
| Camera | |
| Interface | USB |
| Zoom capability | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Mounting type | Clip |
| Colour of product | Black |
| Built-in microphone | Yes |
| Packaging content | |
| Manual | Yes |
| Performance | |
| Digital zoom | 4x |
| Zoom capability | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Auto focus | Yes |
| Full HD | Yes |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| Maximum video resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Design | |
| Interface | USB |
| Mounting type | Clip |
| Colour of product | Black |
| Built-in microphone | Yes |
| Technical details | |
| Quantity | 1 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 3.7" (94 mm) |
| Depth | 1.7" (43.3 mm) |
| Height | 2.8" (71 mm) |
| Weight | 5.71 oz (162 g) |
| Packaging data | |
| Quantity | 1 |
| Manual | Yes |