Sale
| Video | |
|---|---|
| Video formats supported | H.264 |
| Supported video modes | 1080p |
| Resolution at capture speed | 1920x1080@30fps |
| Full HD | Yes |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| Maximum video resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Still image | |
| Auto focus | Yes |
| Lens system | |
| Focus adjustment | Auto |
| Camera | |
| Interface | USB 2.0 |
| Built-in flash | No |
| Viewing angle, horizontal | 78° |
| Plug and Play | Yes |
| Mounting type | Clip |
| Colour of product | Black |
| Built-in microphone | Yes |
| Certificates | |
| Certification | FCC CE UL TUV-T RoHS WEEE |
| Packaging content | |
| Desktop stand | Yes |
| Performance | |
| Focus adjustment | Auto |
| Viewing angle, horizontal | 78° |
| Video formats supported | H.264 |
| Supported video modes | 1080p |
| Plug and Play | Yes |
| Noise reduction | Yes |
| Auto focus | Yes |
| Resolution at capture speed | 1920x1080@30fps |
| Full HD | Yes |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| Maximum video resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Design | |
| Interface | USB 2.0 |
| Built-in flash | No |
| Mounting type | Clip |
| Colour of product | Black |
| Certification | FCC CE UL TUV-T RoHS WEEE |
| Built-in microphone | Yes |
| Technical details | |
| Quantity | 1 |
| Noise reduction | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 4.96" (126 mm) |
| Depth | 1.26" (32 mm) |
| Height | 1.14" (29 mm) |
| Weight | 6 oz (170 g) |
| Packaging data | |
| Quick installation guide | Yes |
| Quantity | 1 |
| Desktop stand | Yes |