Sale
| Product Description | Imation Blackwatch 3590-K |
| Media Type | Storage media |
| Media Qty Included | Single |
| Native Capacity | 20 GB |
| Compressed Capacity | 60 GB |
| Compatibility | 3590 |
| Formatted or Unformatted | Unformated |
| Length | 2,070 ft |
| Number of Sides | 1 |
| Size Media | 1/2 in Tape |
| Tape Width | 5 inch |