Sale
| Product Description | Imation Blackwatch 3590-J Tape Cartridge |
| Product Type | Storage media-43832 3590 Data Cartridge |
| Native Capacity | 10 GB |
| Compressed Capacity | 20 GB |
| Drive Supported | 3590 |
| Recording Method | Serpentine Linear |
| Media Coating | Black Watch |
| Tape Length | 320 m |
| Dimensions | 146.05mm x292.1mm x412.75mm |