Sale
| Memory | |
|---|---|
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory | 8 GB |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| CAS latency | 15 |
| Memory clock speed | 2133 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Design | |
| Colour of product | Green |
| Technical details | |
| Colour of product | Green |
| Weight & dimensions | |
| Width | 3.5" (88.9 mm) |
| Depth | 0.752" (19.1 mm) |
| Height | 7.8" (198.1 mm) |
| Weight | 12 oz (340 g) |