Sale
| Memory | |
|---|---|
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory | 8 GB |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | UDIMM |
| Unbuffered memory | Yes |
| Memory channels | Single |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Design | |
| Compatible products | ProLiant Gen9 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 3.5" (88.9 mm) |
| Depth | 7.8" (198.1 mm) |
| Height | 0.752" (19.1 mm) |