Sale
| Memory | |
|---|---|
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory | 8 GB |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| CAS latency | 17 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Registered | Yes |
| Memory channels | Single |
| Memory ranking | 1 |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Power | |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Design | |
| Colour of product | Green |
| Technical details | |
| Colour of product | Green |
| Weight & dimensions | |
| Width | 5.25" (133.3 mm) |
| Height | 1.22" (31 mm) |
| Weight | 15.9 oz (450 g) |