Sale
| Power | |
|---|---|
| Input voltage | 100-240 |
| Input frequency | 50/60 |
| Output power | 65 W |
| Performance | |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Notebook |
| Power current type | AC-to-DC |
| Compatibility | Acer TravelMate 8573, 8473, 6595, 6495, 6594 |
| Technical details | |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Notebook |
| Power current type | AC-to-DC |
| Compatibility | Acer TravelMate 8573, 8473, 6595, 6495, 6594 |
| Design | |
| LED indicators | Yes |
| Colour of product | Black |
| Colour | |
| Colour of product | Black |
| Indication | |
| LED indicators | Yes |
| Packaging content | |
| AC adapter included | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 4.33" (110 mm) |
| Depth | 2.17" (55 mm) |
| Height | 0.669" (17 mm) |
| Other features | |
| AC adapter included | Yes |