| Display |
|---|
| Display number of colours | 16.78 million colors |
| HD type | Full HD |
| Display | LED |
| Display technology | MVA |
| Contrast ratio (typical) | 3000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| 3D | No |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Response time | 7 ms |
| Display diagonal | 24" |
| Multimedia |
|---|
| Number of speakers | 2 |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| RMS rated power | 1.5 W |
| TV tuner integrated | No |
| Built-in camera | No |
| Design |
|---|
| Colour of product | Black |
| Audio |
|---|
| Built-in speaker(s) | Yes |
| RMS rated power | 1.5 W |
| Performance |
|---|
| Built-in speaker(s) | Yes |
| RMS rated power | 1.5 W |
| Built-in camera | No |
| Management features |
|---|
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Ports & interfaces |
|---|
| Built-in USB hub | No |
| Headphone out | Yes |
| DVI port | Yes |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Audio input | Yes |
| Audio output | Yes |
| Headphone outputs | 1 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Ergonomics |
|---|
| VESA mounting | Yes |
| Cable lock slot | Kensington |
| VESA mounting interfaces | 100 x 100 mm |
| Tilt angle range | 5 - 20° |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Power |
|---|
| AC input voltage | 100-240 |
| Power consumption (typical) | 23 W |
| Camera |
|---|
| Built-in camera | No |
| TV tuner |
|---|
| TV tuner integrated | No |
| Technical details |
|---|
| Cable lock slot | Kensington |
| Colour of product | Black |
| ECO mode | Yes |
| Operational conditions |
|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Packaging data |
|---|
| Quick start guide | Yes |
| Cables included | AC, VGA |
| Weight & dimensions |
|---|
| Width | 20.4" (517.7 mm) |
| Depth | 7.75" (196.8 mm) |
| Height | 15.7" (399 mm) |
| Weight | 7.72 lbs (3.5 kg) |
| Packaging content |
|---|
| Stand included | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Cables included | AC, VGA |
snippet location product_description