Sale
| Power | |
|---|---|
| Surge energy rating | 1050 J |
| AC outlets quantity | 12 AC outlet(s) |
| AC outlet types | NEMA 5–15R |
| Nominal input voltage | 120 |
| Peak power | 1800 W |
| Ports & interfaces | |
| Cable length | 180" (4.57 m) |
| Colour | |
| Colour of product | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 1.62" (41.1 mm) |
| Depth | 36" (914.4 mm) |
| Height | 1.25" (31.8 mm) |