Sale
| Technical details | |
|---|---|
| Cable standard | Cat5 |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Cabling technology | 10/100Base-T(X) |
| Data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.3ab,IEEE 802.5 |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Conductor type | Solid |
| Cable length | 12000" (304.8 m) |
| Cable colour | Grey |
| Features | |
| Cable colour | Grey |
| Connector gender | Male/Male |
| Frequency | 350 MHz |
| AWG wire size | 24 |
| Cable standard | Cat5 |
| Cable type | CAT5e |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Cabling technology | 10/100Base-T(X) |
| Data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.3ab,IEEE 802.5 |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Conductor type | Solid |
| Cable length | 12000" (304.8 m) |
| Other features | |
| Cable colour | Grey |
| Cable type | CAT5e |