Sale
| Technical details | |
|---|---|
| Colour of product | Black |
| Rack mounting | Yes |
| Security | |
| Authentication method | RADIUS, LDAP, TACACS |
| Ports & interfaces | |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 10 |
| AC outlet types | NEMA 1–15P |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 20.8 oz (590 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 1.4 x 6.5 x 4" (35.6 x 165.1 x 101.6 mm) |
| Power | |
| Power source type | AC |
| AC input voltage | 100 - 240 |
| AC input frequency | 50 - 60 |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -25 - 60 °C |
| Certificates | |
| Certification | CE, FCC, UL, TUV, C-Tick, RoHS, REACH |