Sale
| Technical details | |
|---|---|
| Rack mounting | Yes |
| Security | |
| Authentication method | RADIUS, LDAP, TACACS |
| Ports & interfaces | |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| AC outlet types | NEMA 1–15P |
| Memory | |
| Internal memory | 2000 MB |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 15.9 oz (450 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 1.4 x 6.5 x 4" (35.6 x 165.1 x 101.6 mm) |
| Power | |
| Power source type | AC |
| AC input voltage | 100 - 240 |
| AC input frequency | 50 - 60 |
| Power consumption (typical) | 11.5 W |
| Input current | 0.4 |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 75 °C |
| Operating temperature (T-T) | -25 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Certificates | |
| Certification | EC, CE, FCC, UL, cUL, TUV, PSE, C-Tick, GS, RoHS, CB |