Sale
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Number of computers controlled | 4 |
| Keyboard port type | PS/2 |
| Mouse port type | PS/2 |
| Video port type | VGA |
| PS/2 ports quantity | 2 |
| DC-in jack | Yes |
| Technical details | |
| Colour of product | Silver |
| Rack mounting | No |
| LED indicators | Yes |
| Weight (imperial) | 1.1 |
| Design | |
| Colour of product | Silver |
| Rack mounting | No |
| LED indicators | Yes |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Certificates | |
| RoHS compliance | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 7.9" (200.7 mm) |
| Depth | 3" (76.2 mm) |
| Height | 1" (25.4 mm) |
| Weight | 17.6 oz (498.8 g) |
| Other features | |
| I/O ports | Computer/Server Ports: 4 x HD15 (Female) Local Console Port 1: HD15 (Female) Local Console Port 2: 2 x MiniDIN6 (Female) |
| Weight (imperial) | 1.1 |