Sale
| Colour | |
|---|---|
| Surface coloration | Monotone |
| Colour of product | Black, Grey |
| Weight & dimensions | |
| Maximum screen size compatibility | 16" |
| Width | 16" (406.4 mm) |
| Weight | 18.2 oz (517 g) |
| Height | 11.8" (298.5 mm) |
| Depth | 2.5" (63.5 mm) |
| Design | |
| Case type | Briefcase |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant |
| Surface coloration | Monotone |
| Shoulder strap | Yes |
| Maximum screen size compatibility | 16" |
| Colour of product | Black, Grey |
| Technical details | |
| Quantity | 1 |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant |
| Shoulder strap | Yes |
| Case type | Briefcase |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Packaging data | |
| Quantity | 1 |