Sale
| Colour | |
|---|---|
| Surface coloration | Monotone |
| Colour of product | Black |
| Weight & dimensions | |
| Maximum screen size compatibility | 12" |
| Width | 12.5" (317.5 mm) |
| Weight | 13.8 oz (390 g) |
| Height | 11.5" (292.1 mm) |
| Depth | 2" (50.8 mm) |
| Design | |
| Case type | Briefcase |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant |
| Material | EVA (Ethylene Vinyl Acetate), Polyester |
| Surface coloration | Monotone |
| Shoulder strap | Yes |
| Maximum screen size compatibility | 12" |
| Colour of product | Black |
| Technical details | |
| Quantity | 1 |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant |
| Material | EVA (Ethylene Vinyl Acetate), Polyester |
| Shoulder strap | Yes |
| Case type | Briefcase |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Packaging data | |
| Quantity | 1 |