Sale
| Technical details | |
|---|---|
| USB ports quantity | 2 |
| USB charging port | Yes |
| Quantity | 1 |
| Included power plug types | Type A, Type B, Type C, Type G |
| Plug connector type | Universal |
| Socket connector type | Universal |
| AC input voltage | 110-250 |
| LED indicators | Yes |
| Gender | Male/Female |
| Colour of product | Black |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 5.59" (142 mm) |
| Package depth | 3" (76.2 mm) |
| Package height | 7.59" (192.8 mm) |
| Package weight | 6.4 oz (181.4 g) |