Sale
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Gender | Male/Female |
| Connector 2 | HDMI/USB3.0/USB-C |
| Connector 1 | USB-C |
| Technical details | |
| Maximum data transfer rate | 5 Gbit/s |
| Material | Plastic |
| Colour of product | Black |
| Design | |
| Material | Plastic |
| Colour of product | Black |
| Performance | |
| Maximum data transfer rate | 5 Gbit/s |
| Weight & dimensions | |
| Width | 9" (228.6 mm) |
| Weight | 5.43 oz (154 g) |
| Height | 5.84" (148.3 mm) |
| Depth | 1.6" (40.6 mm) |