Sale
| Manufacturer: | Sony |
| Part Number: | DG60P |
| Product Description: | Sony 4mm DDS-1 Backup Tape Cartridge 60m |
| Type: | 4 mm |
| Media Included Qty: | 1 |
| Tape Length: | 60 m |
| Recording Standard: | Sony 4mm DDS-1 |
| Native Capacity: | 1.3 GB |
| Compressed Capacity: | 2.6 GB |