Sale
| Processor | |
|---|---|
| Graphics processor family | NVIDIA |
| Maximum displays per videocard | 4 |
| CUDA cores | 384 |
| Maximum resolution | 5120 x 2880 pixels |
| Graphics processor | Quadro P600 |
| Memory | |
| Discrete graphics adapter memory | 2 GB |
| Memory bandwidth (max) | 64 GB/s |
| Memory bus | 128 bit |
| Graphics adapter memory type | GDDR5 |
| Ports & interfaces | |
| Mini DisplayPorts quantity | 4 |
| DisplayPort version | 1.4 |
| Interface type | PCI Express 3.0 |
| Video | |
| DirectX version | 12.0 |
| Shader model version | 5.1 |
| OpenGL version | 4.5 |
| HDCP | No |
| Dual Link DVI | No |
| CUDA cores | 384 |
| Performance | |
| DirectX version | 12.0 |
| Shader model version | 5.1 |
| OpenGL version | 4.5 |
| HDCP | No |
| Dual Link DVI | No |
| TV tuner integrated | No |
| Design | |
| RoHS compliance | Yes |
| Cooling type | Active |
| Certification | CE, Reach |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Power | |
| Power consumption (typical) | 40 W |
| Technical details | |
| Cooling type | Active |
| TV tuner integrated | No |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Packaging content | |
| Manual | Yes |
| Certificates | |
| RoHS compliance | Yes |
| Certification | CE, Reach |
| Weight & dimensions | |
| Width | 5.81" (147.7 mm) |
| Height | 2.76" (70 mm) |
| Packaging data | |
| Drivers included | Yes |
| Manual | Yes |