Sale
| Memory | |
|---|---|
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | Notebook |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Registered | Yes |
| ECC | Yes |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Design | |
| Colour of product | Green |
| Technical details | |
| Colour of product | Green |
| Weight & dimensions | |
| Width | 2.7" (68.6 mm) |
| Height | 1.18" (30 mm) |
| Weight | 0.705 oz (20 g) |