Sale
| Memory | |
|---|---|
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | Notebook |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Power | |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Design | |
| Compatible products | HP ProBook 400 G3, G4 Series, 600 G2, G3 Series, HP EliteBook 700 G4, 800 G3, G4 Series |
| Weight & dimensions | |
| Width | 2.67" (67.8 mm) |
| Depth | 0.787" (20 mm) |
| Height | 0.0965" (2.45 mm) |