Sale
| Manufacturer | HP |
| Manufacturer | J9561A |
| Manufacturer UPC # | 0884962716441 |
| Product Description | HP 1410-24G Switch - Switch - unmanaged - 24 x 10/100/1000 + 2 x shared SFP - desktop, rack-mountable, wall-mountable |
| Device Type | Switch - 24 ports - unmanaged |
| Enclosure Type | Desktop, rack-mountable, wall-mountable 1U |
| Interfaces | Gigabit Ethernet |
| Ports | 24 x 10/100/1000 + 2 x shared SFP |
| MAC Address Table Size | 8K entries |
| Features | Flow control, auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), Quality of Service (QoS) |
| Compliant Standards | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x |
| Power | AC 120/230 V ( 50/60 Hz ) |
| Approximate Dimensions (WxDxH) | 13.2 in x 6.7 in x 1.7 in |
| Approximate Weight | 3 lbs |
| Localization | English / United States |
| Manufacturer Warranty | Limited lifetime warranty |