Sale
| Technical details | |
|---|---|
| Compatible chassis type | Rack |
| Storage drive sizes supported | 2.5" |
| Number of storage drives supported | 8 |
| Type | HDD Cage |
| Compatible products | DL38X Gen10 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 5.5" (139.7 mm) |
| Depth | 5.5" (139.7 mm) |
| Height | 3" (76.2 mm) |
| Weight | 19 oz (540 g) |