Sale
| Display | |
|---|---|
| Screen shape | Curved |
| Native aspect ratio | 21:9 |
| Pixel density | 81.7 ppi |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Display surface | Matt |
| HD type | Full HD |
| Display | LED |
| Display technology | IPS |
| Display diagonal (metric) | 34.1" (86.7 cm) |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Pixel pitch | 0.0123 x 0.0123" (0.312 x 0.312 mm) |
| Aspect ratio | 21:9 |
| Viewable size, vertical | 31.5" (80 cm) |
| Viewable size diagonal | 13.2" (33.5 cm) |
| 3D | No |
| Supported graphics resolutions | 2560 x 1080 |
| Backlight type | W-LED |
| Display resolution | 2560 x 1080 pixels |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Response time | 8 ms |
| Display diagonal | 34" |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| RMS rated power | 9 W |
| TV tuner integrated | No |
| Built-in camera | No |
| Design | |
| Market positioning | Home & Office |
| Feet colour | Black/Grey |
| Colour of product | Black, Grey |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| RMS rated power | 9 W |
| Performance | |
| AMD FreeSync | No |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| RMS rated power | 9 W |
| Built-in camera | No |
| Management features | |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Thin Client | |
| Thin client installed | No |
| Ports & interfaces | |
| Built-in USB hub | Yes |
| USB hub version | USB 3.0 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Number of upstream ports | 1 |
| USB Type-A downstream ports quantity | 4 |
| DVI port | No |
| HDMI ports quantity | 2 |
| Mini DisplayPorts quantity | 1 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Audio output | Yes |
| AC (power) in | Yes |
| Ergonomics | |
| VESA mounting | Yes |
| VESA mounting interfaces | 100 x 100 mm |
| LED indicators | Yes |
| Swivelling | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Swivel angle range | -30 - 30° |
| Tilt angle range | -5 - 21° |
| Height adjustment | 4.53" (11.5 cm) |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Power LED | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Camera | |
| Built-in camera | No |
| TV tuner | |
| TV tuner integrated | No |
| Technical details | |
| Feet colour | Black/Grey |
| On/off switch | Yes |
| Colour of product | Black, Grey |
| Indication | |
| LED indicators | Yes |
| Power LED | Yes |
| Packaging data | |
| Quick start guide | Yes |
| Cables included | AC, Mini DisplayPort, USB |
| Packaging content | |
| Stand included | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Cables included | AC, Mini DisplayPort, USB |