Sale
| Memory | |
|---|---|
| Memory layout (modules x size) | 1 x 4 GB |
| Internal memory | 4 GB |
| Component for | Notebook |
| Memory form factor | 204-pin SO-DIMM |
| CAS latency | 11 |
| Unbuffered memory | Yes |
| Package type | DIMM |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Internal memory type | DDR3 |
| Design | |
| Certification | RoHS, REACH, WEEE, ErP |
| Certificates | |
| Certification | RoHS, REACH, WEEE, ErP |
| Weight & dimensions | |
| Package type | DIMM |
| Other features | |
| Mac compatibility | Yes |