Sale
| Audio | |
|---|---|
| Line-out Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 105 dB |
| Line-in Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 103 dB |
| Line-out Total Harmonic Distortion (THD) | 0.0025% |
| Line-in Total Harmonic Distortion (THD) | 0.0022% |
| Internal | Yes |
| Audio output channels | 5.1 channels |
| Audio quality | 24 bit |
| Ports & interfaces | |
| Host interface | PCI-E |
| S/PDIF out port | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 6.71" (170.4 mm) |
| Height | 2.54" (64.4 mm) |