Sale
| Display | |
|---|---|
| Screen shape | Flat |
| Display number of colours | 16.78 million colors |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| HD type | Full HD |
| Display | LCD |
| Display technology | TN+Film |
| Display diagonal (metric) | 24" (61 cm) |
| Contrast ratio (dynamic) | 100000000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 170° |
| Viewing angle, vertical | 160° |
| Aspect ratio | 16:9 |
| 3D | No |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Supported video modes | 1080p |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Response time | 5 ms |
| Display diagonal | 24" |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| TV tuner integrated | No |
| Built-in camera | No |
| Design | |
| Colour of product | Black |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Performance | |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in camera | No |
| Thin Client | |
| Thin client installed | No |
| Ports & interfaces | |
| Built-in USB hub | No |
| DVI port | No |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| AC (power) in | Yes |
| Ergonomics | |
| VESA mounting | Yes |
| Swivelling | No |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -5 - 25° |
| Power LED | Yes |
| Height adjustment | No |
| Power | |
| Power consumption (standby) | 0.45 W |
| Power consumption (typical) | 20.9 W |
| Power consumption (off) | 0.35 W |
| Camera | |
| Built-in camera | No |
| TV tuner | |
| TV tuner integrated | No |
| Technical details | |
| Colour of product | Black |
| Indication | |
| Power LED | Yes |
| Packaging data | |
| Cables included | AC, DisplayPort, HDMI, VGA |
| Certificates | |
| Certification | TCO Certified Displays 6.0 |
| Energy Star certified | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 22.3" (566.4 mm) |
| Depth | 2" (50.8 mm) |
| Height | 13.2" (335.3 mm) |
| Weight | 7.72 lbs (3.5 kg) |
| Width (with stand) | 22.3" (566.4 mm) |
| Depth (with stand) | 8.14" (206.7 mm) |
| Height (with stand) | 16.6" (422.1 mm) |
| Weight with stand | 8.6 lbs (3.9 kg) |
| Packaging content | |
| Cables included | AC, DisplayPort, HDMI, VGA |