| Display |
|---|
| Screen shape | Flat |
| Display number of colours | 16.78 million colors |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Maximum refresh rate | 144 Hz |
| HD type | Full HD |
| Display | LED |
| Display technology | TN+Film |
| Display diagonal (metric) | 24" (61 cm) |
| Contrast ratio (dynamic) | 100000000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 170Ìâå¡ |
| Viewing angle, vertical | 160Ìâå¡ |
| Aspect ratio | 16:9 |
| 3D | No |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Supported video modes | 1080p |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display brightness | 350 cd/mÌâå? |
| Response time | 1 ms |
| Display diagonal | 24" |
| Multimedia |
|---|
| Number of speakers | 2 |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| RMS rated power | 4 W |
| TV tuner integrated | No |
| Built-in camera | No |
| Design |
|---|
| Feet colour | Black |
| Colour of product | Black |
| Audio |
|---|
| Built-in speaker(s) | Yes |
| RMS rated power | 4 W |
| Performance |
|---|
| AMD FreeSync | No |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| RMS rated power | 4 W |
| Built-in camera | No |
| Thin Client |
|---|
| Thin client installed | No |
| Ports & interfaces |
|---|
| DVI port | Yes |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Ergonomics |
|---|
| VESA mounting | Yes |
| Rotating | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -5 - 35Ìâå¡ |
| Height adjustment | 5.91" (15 cm) |
| Height adjustment | Yes |
| Power |
|---|
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (typical) | 23 W |
| Power consumption (off) | 0.45 W |
| Camera |
|---|
| Built-in camera | No |
| TV tuner |
|---|
| TV tuner integrated | No |
| Technical details |
|---|
| Feet colour | Black |
| Colour of product | Black |
| Packaging data |
|---|
| AC adapter included | Yes |
| Cables included | DVI,DisplayPort,VGA |
| Certificates |
|---|
| Certification | TCO |
| Energy Star certified | Yes |
| Packaging content |
|---|
| Stand included | Yes |
| AC adapter included | Yes |
| Cables included | DVI,DisplayPort,VGA |
snippet location product_description