Sale
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Frameless display privacy filter |
| Scratch-resistant | Yes |
| Filter colour | Black |
| Easy to clean | Yes |
| Display filter features | Anti-glare |
| Maximum screen size compatibility | 27" |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Suitable for | Monitor |
| Screen size HxW | 15.6 x 25.6" (39.6 x 64.9 cm) |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Design | |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Filter colour | Black |
| Suitable for | Monitor |
| Features | |
| Touchscreen compatible | No |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Installation type | Adhesive strip + Slide mount tab |
| Easy to remove | Yes |
| Durable screen protection‎ | Yes |
| Easy to apply | Yes |
| Scratch-resistant | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Display filter features | Anti-glare |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Ergonomics | |
| Easy to clean | Yes |
| Maximum screen size compatibility | 27" |
| Compatibility | Apple Thunderbolt Display |
| Screen size HxW | 15.6 x 25.6" (39.6 x 64.9 cm) |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Weight & dimensions | |
| Width | 2.56" (64.9 mm) |
| Display | |
| Compatibility | Apple Thunderbolt Display |