Sale
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Frameless display privacy filter |
| Filter colour | Black |
| Easy to clean | Yes |
| Display filter features | Anti-glare |
| Maximum screen size compatibility | 18.1" |
| Aspect ratio | 5:4 |
| Suitable for | Monitor |
| Screen size HxW | 11.3 x 14.1" (28.7 x 35.9 cm) |
| Design | |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Filter colour | Black |
| Suitable for | Monitor |
| Features | |
| Touchscreen compatible | No |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Easy to remove | Yes |
| Durable screen protection‎ | Yes |
| Easy to apply | Yes |
| Screen format | Standard |
| Easy to clean | Yes |
| Display filter features | Anti-glare |
| Aspect ratio | 5:4 |
| Ergonomics | |
| Easy to clean | Yes |
| Maximum screen size compatibility | 18.1" |
| Compatibility | 18.1" standard monitor |
| Screen size HxW | 11.3 x 14.1" (28.7 x 35.9 cm) |
| Display | |
| Compatibility | 18.1" standard monitor |