Sale
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Frameless display privacy filter |
| Scratch-resistant | Yes |
| Filter colour | Black |
| Easy to clean | Yes |
| Display types supported | LCD |
| Display filter features | Anti-glare |
| Maximum screen size compatibility | 26" |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Suitable for | Monitor |
| Screen size HxW | 21.7 x 13.5" (55.1 x 34.4 cm) |
| Design | |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Filter colour | Black |
| Suitable for | Monitor |
| Colour of product | Transparent |
| Features | |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Installation type | Adhesive strip + Slide mount tab |
| Durable screen protection‎ | Yes |
| Easy to apply | Yes |
| Screen format | Widescreen |
| Scratch-resistant | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Display types supported | LCD |
| Display filter features | Anti-glare |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Ergonomics | |
| Easy to clean | Yes |
| Maximum screen size compatibility | 26" |
| Screen size HxW | 21.7 x 13.5" (55.1 x 34.4 cm) |
| Other features | |
| Colour of product | Transparent |