Sale
| Battery | |
|---|---|
| Battery voltage | 12 V |
| Battery life | 5 year(s) |
| Operational conditions | |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Operating altitude | 0 - 118110.2" (0 - 3000 m) |
| Non-operating altitude | 0 - 598425.2" (0 - 15200 m) |
| Colour | |
| Colour of product | Black |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 18.6 lbs (8.44 kg) |
| Width | 2.52" (64 mm) |
| Height | 3.7" (94 mm) |
| Depth | 5.87" (149 mm) |
| Packaging data | |
| Package width | 7.52" (191 mm) |
| Package height | 5.98" (152 mm) |
| Package depth | 11.9" (302 mm) |
| Package weight | 20.1 lbs (9.1 kg) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 3 pcs |