Sale
| Power | |
|---|---|
| Adjustable output voltage | No |
| Input voltage | 120 |
| Input frequency | 60 |
| Output power | 200 W |
| Output voltage | 12 V |
| Output current | 2.1 A |
| Output power capacity | 12 VA |
| Performance | |
| RoHS compliance | Yes |
| Power supply type | Auto |
| Purpose | Universal |
| Power protection features | Overload |
| Power current type | DC1-to-DC2 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| On/off switch | Yes |
| AC outlets quantity | 1 AC outlet(s) |
| Technical details | |
| Power supply type | Auto |
| Purpose | Universal |
| Power protection features | Overload |
| Power current type | DC1-to-DC2 |
| On/off switch | Yes |
| AC outlets quantity | 1 AC outlet(s) |
| Cord length | 118.1" (3 m) |
| Design | |
| Housing material | Plastic |
| Colour of product | Silver |
| Colour | |
| Colour of product | Silver |
| Ports & interfaces | |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Material | |
| Housing material | Plastic |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 14.8 oz (420 g) |
| Width | 4.17" (106 mm) |
| Depth | 5.96" (151.3 mm) |
| Height | 2.37" (60.1 mm) |