Sale
| Technical details | |
|---|---|
| Maximum resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Maximum transfer distance | 1800" (45.7 m) |
| Colour of product | Black |
| Ports & interfaces | |
| DVI input ports | 1 |
| DVI output ports | 1 |
| DC-in jack | Yes |
| Power | |
| External power adapter | Yes |
| Operating voltage | 5 V |
| Current | 2 A |
| Packaging content | |
| Manual | Yes |