Sale
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Video ports quantity | 3 |
| Video port type | DVI |
| Audio ports quantity | 3 |
| DC-in jack | Yes |
| Cable length | 59.1" (1.5 m) |
| Video | |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Supported graphics resolutions | 640 x 480 (VGA),800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1600 x 1200 (UXGA),1920 x 1080 (HD 1080) |
| Maximum resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Full HD | Yes |
| HDCP | Yes |
| Supported video modes | 480i,480p,720p,1080i,1080p |
| Colour | |
| Colour of product | Black |
| Power | |
| Input current | 0,5 |
| Output current | 2 A |
| Output voltage | 5 V |
| Input voltage | 100-240 |
| Input frequency | 50/60 |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 90% |
| Storage relative humidity (H-H) | 20 - 90% |
| Certificates | |
| Certification | Taa, RoHS |
| Indication | |
| LED indicators | Yes |
| Power LED | Yes |
| Technical details | |
| Plug and Play | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 8.11 oz (230 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 4.49 x 2.52 x 1.1" (114 x 64 x 28 mm) |
| Packaging content | |
| AC adapter included | Yes |
| Manual | Yes |