Sale
| Technical details | |
|---|---|
| Rack mounting | Yes |
| Ports & interfaces | |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Console port | RS-232 |
| AC outlet types | C14 coupler |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 8.71 lbs (3.95 kg) |
| Dimensions (WxDxH) | 17.4 x 12.5 x 1.75" (442 x 317.5 x 44.5 mm) |
| Power | |
| Power source type | AC |
| AC input voltage | 100-240 |
| Input current | 0.8 |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -30 - 60 °C |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90% |