| Features |
|---|
| Material | Steel |
| Compatible rack width | 19" |
| Type | Mounting kit |
| Rack capacity | 1U |
| Colour of product | Silver |
| Weight & dimensions |
|---|
| Depth (max) | 23.5" (59.7 cm) |
| Width | 1.49" (37.8 mm) |
| Weight | 2.6 lbs (1.18 kg) |
| Package width | 2.16" (54.9 mm) |
| Package height | 1.97" (50 mm) |
| Package depth | 15.2" (385.1 mm) |
| Package weight | 3 lbs (1.36 kg) |
| Height | 1.72" (43.7 mm) |
| Depth | 14.5" (368.3 mm) |
| Technical details |
|---|
| Material | Steel |
| Type | Mounting kit |
| Rack capacity | 1U |
| Colour |
|---|
| Colour of product | Silver |
| Packaging data |
|---|
| Package width | 2.16" (54.9 mm) |
| Package height | 1.97" (50 mm) |
| Package depth | 15.2" (385.1 mm) |
| Packaging content |
|---|
| Screws included | Yes |
snippet location product_description