Sale
| Memory | |
|---|---|
| Memory layout (modules x size) | 2 x 16 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Component for | PC/server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| CAS latency | 15 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Unbuffered memory | Yes |
| Memory ranking | 2 |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 2133 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Power | |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Design | |
| RoHS compliance | Yes |
| Technical details | |
| Country of origin | Taiwan |
| Packaging data | |
| Package width | 7.09" (180 mm) |
| Package depth | 0.63" (16 mm) |
| Package height | 4.65" (118 mm) |
| Package weight | 1.87 oz (53 g) |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 7.09" (180 mm) |
| Package depth | 0.63" (16 mm) |
| Package height | 4.65" (118 mm) |
| Width | 5.24" (133 mm) |
| Depth | 0.13" (3.3 mm) |
| Height | 1.18" (29.9 mm) |
| Weight | 1.55 oz (44 g) |
| Package weight | 1.87 oz (53 g) |
| Other features | |
| Country of origin | Taiwan |