Sale
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Internal | Yes |
| Interface | Ethernet |
| Host interface | PCI-E |
| Connectivity technology | Wired |
| Bandwidth | |
| Data transfer rate (max) | 16000 Mbit/s |
| Weight & dimensions | |
| Width | 12" (305 mm) |
| Depth | 8.5" (216 mm) |
| Height | 4.49" (114 mm) |
| Weight | 24 oz (680 g) |